top of page

שיעורי פסנתר

קצת על "הסטודיו הסגול"

הסטודיו הסגול – לימודי פסנתר, מוסיקה ויצירה מוסיקלית

הסטודיו הסגול, הוא מקום חם וצבעוני,המעוצב כסלון חמים, עם פרקט, קירות סגולים, עליהם ציורים, פינת ישיבה מזמינה, פינת שתיה חמה וקלה, מגוון כלי נגינה, לוחות כתיבה ועוד. מהרגע הראשון שתיכנסו, תרגישו את רוח היצירה והדחף לנגן, ליצור וללמוד. 

ה"אני מאמין" שלי כמורה
אני מאמין שקודם כל יש לחפש את תשוקת הלימוד אצל התלמיד. זו שגורמת לו או לאהוב את המוסיקה, ולא להתאמן רק כי הכריחו אותו.

למי השיעור מתאים?

השיעור דינאמי ופעיל, ומתאים לכל הגילאים: לילדים, לנוער, לאחרי צבא, למבוגרים ואף לגיל השלישי. אם אתם סטודנטים למוסיקה או סאונד, השיעור יכול לתרום לכם רבות! השיעור מתאים מאד גם ללומדים במסגרות החינוך המיוחד (בחום זה יש לי נסיון עשיר). שיעורי הפסנתר מומלצים לרוב לגילאי 5 ומעלה, אך לגילאים הצעירים יותר, יש פיתרון נוסף: "שיעור חשיפה למוסיקה".  

 

Anchor 1
יתרונות וערך מוסף

למה בכלל ללמוד מוסיקה?

מוסיקה זו אחת השפות שהכי כיף ומשתלם ללמוד. היא מפתחת את המוח, את הרגש, את היצירתיות ואת ההקשבה. מי מכם לא ירצה את כל זה עבור הילד שלו? מוסיקה מעניקה שלווה למנגן אותה. כמוסיקאי משמשת עבורי הנגינה כמקום מפלט וכלי מאזן, בה תמיד מצאתי משחר ילדותי ועד היום.

למה ללמוד פסנתר דווקא בסטודיו הסגול?

הסטודיו בנוי כסלון, ומעוצב בצורה שתעניק לתלמיד תחושה ביתית, חיובית, חמה, ומלאת השראה. הסטודיו מעמיד לרשות התלמיד בכל זמן נתון מגוון כלי נגינה שונים, בהם יוכל להתנסות, על מנת להבין את המוסיקה בצורה מקיפה יותר. כך למשל בשיעורי פסנתר נתנסה לא פעם בנגינה על מערכת התופים וכדומה.

מעל 20 שנות נגינה ומעל 10 שנות ניסיון כמורה לפסנתר וקלידים

הסטודיו הסגול הוא תולדה של עשורים על גבי עשורים של נגינה ולימוד. במקביל, ביצעתי מעל עשר חונכויות אישיות לילדים, עם ממוצע של שנה לכל אחת. אני בוגר ביה"ס למוזיקה "רימון" ויש לי עבר עשיר בעבודה בחינוך החברתי (הבלתי פורמלי) בכל קשת הגילאים - מגילאי שלוש, ועד גילאי תיכון. בנוסף אני הרצתי כשנתיים ב"מכללה הטכנולוגית כנרת" במגמת הסאונד ועודני מרכז את מגמת המוסיקה של תיכון "בית ירח". כמו כן, לימדתי במשך מספר שנים את כל כיתות התיאוריה בקונסרבטוריון ה"מרכז למוסיקה עמק הירדן" ואני עודני מפיק את הרכב הרוק הצעיר שבו עד היום. בשנה האחרונה החלטתי להוריד את פעילותי המוסיקלית ממספר מקומות עבודה, כדי לאפשר ליותר ויותר תלמידים פרטיים ללמוד בסטודיו הסגול, שברור הזמן כולל מעל 30 תלמידים פרטיים בפועל וגם רשימת המתנה.

Anchor 2
?עם אילו חוויות תצאו מהסטודיו

"ההשקעה היא אם כל ההצלחות"

אני משקיע בסטודיו ובשיעורים את כל כולי ומאמין בלב שלם שההשקעה משתלמת! המתנה הגדולה ביותר שאני יכול לקבל היא ילד שלא רוצה ללכת הביתה בתום השיעור, או הורה שמספר על ילדו שחזר הביתה עם חיוך :)

פיתוח יצירתיות מוסיקאלית

אני מאמין מושבע ביצירה מקורית ולכן מקפיד לפתח אצל תלמידיי את יכולות היצירה שלהם, בין אם ע"י כתיבת לחנים, כתיבת מילים ואף הקלטת הנגינה במיקרופון אל תוך המחשב. במהלך השיעורים נחשפים התלמידים לכלים המודרניים העומדים לרשותם של מוסיקאים בימים אלו (מחשב, מיקרופונים וציוד הקלטה).

שיעור יומולדת

הוריי הסטודיו הסגול כבר מכירים את המסורת :) כשהיום המיוחד בשנה מגיע, מקבל כל תלמיד שלי "שיעור יומולדת" מיוחד, מפתיע, צבעוני, טעים ובעיקר - שמח!
 

 

בואו נתחיל לעבוד

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תודה על פנייתכם - אחזור אליכם בהקדם

קצת על שיטות הלימוד שלי

לימוד דינאמי בעולם משתנה

לאחר שנים כמורה לפסנתר ומוסיקה פיתתי שיטות לימוד ייחודיות המתאימות את עצמן לדור הצעיר, שחי בעולם מודרני, מהיר ומשתנה. שיטות אלו נולדו מהצורך להפוך את לימוד הפסנתר והמוסיקה, לחוויה חיובית, מרגשת ומהנה. הילדים של היום רגילים לסביבה המשתנה ובהתאם לכך השיעורים בסטודיו הסגול דינאמיים ומחולקים ל"תחנות". מוסיקה, כמו כל שפה אחרת, דורשת מהתלמיד לקרוא, לכתוב, לדבר, לאלתר ולהמציא בעזרתה. כך גם תלמידיי לומדים בצורה ציורית, מגוונת, כיפית ומוסיקלית, המשלבת בין סגנונות, מתודות ושואבת מעולם האומנות והחינוך.

על המורה להיות קשוב לתלמיד לא פחות מאשר התלמיד למורה

אני מאמין שעל מורה טוב ללמוד ראשית את התלמיד עצמו - את אופיו, סגנונו האישי והדברים שהוא אוהב יותר או פחות. מכאן שיש להתאים לכל ילד את שיטת הלימוד המתאימה עבורו - לעולם לא אלמד שני ילדים שונים בצורה זהה. 

על הספר שלי...

בימים אלו אני כותב ספר ללימוד מוזיקה, בו נמצאות המתודות ושיטות הלימוד שלי, אותן פיתחתי לאורך השנים.

רוצים לתאם שיעור?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תודה על פנייתכם - אחזור אליכם בהקדם

bottom of page